טלפון: 02-645-6222

שיעורי עזר לסטודנטים

מהם שיעורי עזר?

מטרת שיעורי העזר לסייע לתלמידים להתמודד עם קשיי הלימודים ולעבור אותם בהצלחה מרובה, על ידי סיוע פרטני או בקבוצות קטנות במקצועות הרלוונטיים למקצוע הנלמד, ובהמלצת מורה או מנחה המקצוע.

למי מיועדים שיעורי העזר?

שיעורי העזר ניתנים למשתתפים פעילים במרכז 'כיוון' –הלומדים במסגרת הכשרה מקצועית, הנדסאות או לימודים אקדמאים, וזקוקים לסיוע במקצוע הנלמד.

כיצד זה מתבצע?

מרכז 'כיוון' במטרתו לסייע לתלמידים משתתפים, פונה למכללות ולבתי הספר השונים ללימודי מקצוע ומציע להם את שיתוף הפעולה בין מקום הלימודים למרכז 'כיוון' שיפעיל את שיעורי העזר. יחד עם מקום הלימודים נבנית תוכנית עבודה, ועל פי מידע אמין המגיע מן המורים ומנחי המקצוע, מסוננים התלמידים הזקוקים לשיעורי עזר במקצוע בו הם לומדים. המורים והמנחים מטעם המכללה מוסרים את שיעורי עזר במקצועות הרלוונטיים ומתוגמלים על ידי מרכז 'כיוון'. באופן זה מקבל התלמיד המשתתף שיעורי עזר המותאמים אישית לצרכיו ומסייעים לו להצליח.

מרכז 'כיוון' מנהל מעקב על מהלך שיעורי העזר במטרה לבדוק את מידת יעילותם ואת התקדמות התלמיד במקצוע הרלוונטי.

משתתף פעיל במרכז 'כיוון' הלומד מקצוע ומעוניין בשיעורי עזר, פונה לרכז שיעורי העזר במכללה בה הוא לומד, ונציג המכללה מגבה את נחיצות הבקשה. לאחר אישור הבקשה מוגדר מספר שיעורי העזר המומלץ לתלמיד, והמכללה מאשרת את מספר שיעורי העזר, גודל הקבוצה והמורה המעביר את השיעורים. אחת לחודש מועבר דו"ח פרטני על כל תלמיד למטרת מעקב על התקדמות התלמיד ויעילות השיעורים.

מה עוד עליי לדעת?

מספר שיעורי העזר המינימלי הינו 8 שיעורים, תלמיד הזקוק לשיעורי עזר נוספים מגיש בקשה לנציג המכללה להגדלת מספר שיעורי העזר, ובמידת הצורך מאושרת התוספת. בנוסף ניתנת האפשרות ליצור קבוצות תלמידים ובכך לאפשר מספר שיעורים גדול יותר.

  • רוצה שנציגנו יצור איתך קשר? הכנס את פרטיך כאן

  • גלילה לראש העמוד
    דילוג לתוכן