טלפון: 02-645-6222

אבחונים

מהו האבחון התעסוקתי?

האבחון התעסוקתי הינו תהליך מקובל שמטרתו לסייע לפונה למצוא את התחום המקצועי המתאים לו ביותר. האבחון מקיף את יכולותיו, מאפייני אישיותו וסגנון עבודתו של הפונה, במטרה ליצור מיקוד מדויק אודות מקצוע מתאים למימוש הפוטנציאל ולתוצאות הרצויות.

למי מיועד האבחון?

האבחון התעסוקתי מיועד לפונים המתלבטים לגבי תחום עיסוק מתאים או מקצוע הולם, ומעוניינים להגדיר לעצמם אפיק תעסוקתי המותאם ליכולות ולצרכים האינדיבידואלים להם. הייעוץ משלב התאמה לצרכיו האישיים של הפונה, על מנת להשיג תוצאה נכונה ויעילה.

לרוב פונים לאבחון התעסוקתי אנשים היוצאים לשוק העבודה, או כאלו המחפשים משרה הולמת יותר מזו הקיימת, או המעוניינים בלימודים אקדמיים או הכשרה מקצועית מתאימה.

כיצד זה מתבצע?

ראשית, מוזמן הפונה לפגישת 'אינטק', פגישה מקדימה המגדירה את תחילת התהליך עבור הפונה, בה מנותחים המטרה והצורך, כמו יציאה לשוק העבודה, הסבת מקצוע, איתור משרה, או לימודים והכשרות שונות.

לאחריה, מופנה הפונה לאבחון המתחלק לארבע דרגות בסיס, כאשר הפונה נעזר בכולן או בחלקן:

 1. הפונה משיב על שאלון נטיות קצר בן 6 שאלות. השאלון מספק מידע בסיסי וכוללני אודות נטיות תעסוקתיות, תחומי התעניינות ויכולות אישיות. השאלון ללא עלות.
 2. אבחון תעסוקתי ממוחשב המופעל על ידי מכון 'אדם מילא'. אורך המבחן כ-4-5 שעות. המבחן מורכב מ-16 מבחנים המתחלקים למבחני כישורים שכליים, מבחני סגנון ביצוע ומבחני אישיות. האבחון נותן מענה מדויק ומגדיר את נטיותיו התעסוקתיות של הפונה, כמו גם את יכולותיו וכישוריו בנוגע לעיסוק מתאים. בהתאם לתוצאות האבחון נבנית תוכנית המשך המפנה ללימודים נדרשים, להכשרות או לאקדמיה.
  המבחן נערך במרכז 'כיוון' ומתאים גם לחסרי ידע במחשבים, ואינו דורש הכנה מוקדמת. תוצאות המבחן מתקבלות במערכת 'אדם מילא' ומנותחות על ידי צוות הפסיכולוגים התעסוקתיים של המכון.
  מספר ימים לאחר המבחן נערכת פגישת יעוץ בין הנבחן ליועץ התעסוקתי של מרכז 'כיוון', בה ניתן ייעוץ אישי לעבודה מועדפת או תחום לימודי רצוי בהתאם לתוצאות המבחן ולנתוניו האישיים של הנבחן. עלות האבחון ופגישת הייעוץ מסובסדת, ע"ס  80  ₪.
 3. על פי הצורך מתקיימת פגישה נוספת עם פסיכולוג תעסוקתי מטעם מרכז 'כיוון', המגדירה באופן פרטני ומקיף יותר את התהליך הנדרש לצורך בחירת מקצוע או איתור משרה. עלות הפגישה 150 ₪.
 4. אבחון חדשני, מקיף ואינטנסיבי, הנערך על יד מכון אדם מילא ביום אבחון מלא, הכולל אבחונים שונים, פגישות ייעוץ עם פסיכולוג תעסוקתי, ובדיקת מיומנויות וכישורים באמצעות דינמיקה קבוצתית. עלות יום האבחון 250 ₪. (שווי יום האבחון 1,500 ₪)

מה עוד עליי לדעת?

המבחנים המרכיבים את המבחן הותאמו למגזר החרדי, ומתחשבים בין השאר במאפייני המגזר בהתייחס לתוצאות האבחון.

ההכנה הנדרשת לאבחונים השונים היא שינה טובה, על מנת להשיג ריכוז גבוה שיביא בעזרת השם לתוצאות מרביות.

< לקביעת פגישת אבחון לחץ כאן >
 • רוצה שנציגנו יצור איתך קשר? הכנס את פרטיך כאן

 • גלילה לראש העמוד
  דילוג לתוכן