טלפון: 02-645-6222

טיפים להעסקת עובדים חרדים

מעסיק/ה יקר/ה,

תהליך גיוס עובדים חדשים מן המגזר החרדי מתקרב לסיומו, והעסק שלך עתיד לקלוט בקרוב מועמד/ת מהמגזר החרדי כעובד מן המניין. שלב הראיונות הסתיים והחוזה לקראת חתימה.

מרכז 'כיוון' מעניק לך טיפים ועצות יעילות על מנת לסייע לתהליך הקליטה ולהפוך אותו למוצלח.

היכרות מקרוב- מומלץ ללמוד על הרקע ממנו מגיע המועמד/ת באמצעות כתבות תוכן, הרצאות אורח וכדומה, להכיר את עולמו מקרוב ובכך לבנות בסיס טוב להיכרות ראשונית.

הבעת התעניינות- טוב לפגוש את המועמד בפגישה קבועה חד תקופתית שאינה נוגעת לתכני עבודה. לשאול לשלומו, לשמוע ממנו על תהליך הקליטה שהוא עובר, ולדאוג לצייד אותו בפרטי התקשרות/אנשי קשר אופציונליים במידה והוא נזקק לעזרה במסגרת העבודה.

השתלבות בצוות קיים- צוות העובדים הקיים זקוק גם הוא לליווי והכנה בטרם קליטת עובד/ת חדש ממגזר לא מוכר. דיון המאפשר שיח פתוח קודם קליטת העובד/ת ושיתוף בלבטים עשוי לסייע ולהפיג חששות מיותרים.

השלמת מידע או ניסיון- כדאי לעקוב אחר התקדמותו המקצועית של המועמד בסביבתו החדשה, להתעניין ביכולותיו וכישורי הלמידה שלו. ובאם מזוהה צורך, לדאוג להשלמת חוסר מידע או ניסיון רלוונטי כזה או אחר העשוי לסייע למועמד בהשתלבותו כעובד מן המניין.

ציון לשבח- כוח האדם מהמגזר החרדי עשוי להביא עמו תועלות לתרבות תעסוקתית טובה יותר בעסקים רבים. תכונות של מסירות, משמעת עצמית, מוסר עבודה, יציבות תעסוקתית ושאיפה למצוינות הן חלק מאיכויות שצוינו על ידי מעסיקים רבים. במידה וזיהית אחת או יותר מתכונות אלו אצל העובד/ת החדש, יפה לשתף את סביבת העבודה ולציין זאת לשבח. הבאת דוגמא מעשית לתרומתו החיובית של העובד/ת אצל שאר חברי הצוות היא מפתח לקליטה מצוינת.

אנו במרכז 'כיוון' נשמח לעמוד לרשותכם בתהליך ההשתלבות ולסייע במגוון שירותי המרכז כמו סדנאות וייעוץ מקצועי, ומאחלים לך, המעסיק, ולעסק המתפתח שלך, קליטה יעילה ודרך צלחה!

  • רוצה שנציגנו יצור איתך קשר? הכנס את פרטיך כאן

  • גלילה לראש העמוד
    דילוג לתוכן